جستجو

استراتژی تخفیف - جمعه, 14 آذر,1399

استراتژی تخفیف

استراتژی تخفیف، بدون آنکه در سود تداخلی ایجاد کند!

تبلیغات و ایجاد کمپین های مختلف تبلیغاتی در فروش آنلاین بسیار مهم است. در واقع این ابزار به پیشرفت کسب و کار و ترافیک ارگانیک در سایت کمک شایانی خواهد کرد.روش های زیادی برای ارتقا کسب و کار وجود دارد از جمله تخفیف – کدهای تبلیغاتی – هدیه به ازای خرید – ارسال رایگان و غیره که ترافیک فروشگاه اینترنتی را افزایش خواهد داد. مدیریت تخفیف های ایجاد شده در فروشگاه اینترنتی نیازمند یک استراتژی برای تعادل مناسب بین انگیزه خریداران و سودآوری در کسب و کار است.

اهدافی که برای ارائه تخفیف ها در نظر گرفته می شود

مشتریان جدید : اولین هدف در ارائه تخفیف ها جذب مشتریان جدید به فروشگاه اینترنتی است . کدهای تخفیف می تواند ویژه مشتریانی باشد که از فروشگاه اینترنتی خریدی را انجام نداده اند

تقویت فروش : فروش هر چه بیشتر محصول یکی از هدف های مهم و البته مهم ترین هدف در فروشگاه اینترنتی است.این کار به وسیله روش های مختلفی انجام می شود از جمله بسته بندی های محصول – کدهای تبلیغاتی و غیره.

از شر محصولات خاص خلاص شوید : محصولات قدیمی که در فروشگاه اینترنتی وجود دارند و منقضی شده اند به عنوان مثال محصولات پوشاک که از زمستان باقی مانده و اکنون فصل تابستان است. می توانید آن را با تخفیف قرار دهید.

چگونه تخفیفات را در پلتفرم حرفه ای فروشگاه اینترنتی فراست سیستم مدیریت کنیم؟

در پلتفرم حرفه ای فروشگاه اینترنتی فراست سیستم یک ویژگی داخلی وجود دارد که می توان پیشنهادات ویژه را فعال و یا غیر فعال کرد. تخفیف ها را می توان برای محصولات – دسته ها – مقدار کل خرید و حمل و نقل اعمال کرد.

چگونه تخفیفات را تنظیم کنیم؟

پنل مدیریت > جشنواره ها > تخفیف ها

می بایست بر روی تخفیف جدید کلیک کنید و یا تخفیف مورد نظر خود را ویرایش کنید.

برای ایجاد هرگونه تخفیفی می بایست فیلدهای نام – نوع تخفیف را پر کنید.

از درصد استفاده کنید : به شما کمک خواهد که تخفیف مبتنی بر درصد باشد یا خیر . پیش از فعال کردن این گزینه به مدیر اجازه داده خواهد شد که درصد تخفیف را وارد کند.

مبلغ تخفیف : کل مبلغ قابل استفاده برای سفارشات

کد کوپن : با استفاده از این گزینه مشتریان می بایست کد مورد نظر را برای استفاده از تخفیف وارد نمایند

تاریخ شروع : زمان شروع دوره تخفیف

تاریخ پایان : زمان پایان دوره تخفیف

تجمیع با تخفیفات دیگر : در صورت فعال بودن تخفیفات را می توان به صورت همزمان استفاده کرد

محدودیت تخفیف : تعیین محدودیت تعداد دفعات استفاده از تخفیف . برای محصولات و یا سفارشات مکرر استفاده می شود.

پس از ذخیره تخفیف می توانید الزامات لازم برای تخفیفات را لحاظ کنید . در صورتی که می خواهید تخفیفات را برای دسته ها و نقش های مشتری محدود کنید از این گزینه استفاده کنید.

مواردی که در الزامات وجود دارند :

به نقش مشتری اختصاص داده شود : می توانید از این گزینه برای اعمال محدودیت برای نقش های مشتری استفاده کنید . مهمانان – کاربران ثبت نام شده و غیره

افزودن گروه مورد نیاز : پیش از انتخاب گزینه باید نام گروه مورد نیاز را مشخص کنید. این الزامات بر اساس منطق Boolean مانند or وand تنظیم می شود.

هر کسب و کاری تخفیفات را براساس سیاست های خاص خود در نظر می گیرد که برخی از این نوع تخفیفات در ذیل آمده است :

تخفیف برای محصولات دارای تاریخ انقضا : اگر کالاهایی را می فروشید که تاریخ انقضا خاصی دارند مانند موارد غذایی – لوازم آرایشی – دارویی و غیره . می توانید الگوریتم تخفیف را در روزهای قبل از انقضا اعمال کنید.به عنوان مثال اگر یک هفته از انقضا باقی مانده باشد 15% تخفیف اعمال شود، اگر 4 روز تخفیف باقی مانده باشد 30% تخفیف و غیره اعمال شود. این به پاکسازی محصولات کمک می کند که برای فروشگاه اینترنتی مفید خواهد بود.

خرید کالای دیگر با x درصد تخفیف : می توانید در فروشگاه اینترنتی خود تخفیفی قرار دهید که اگر مشتری دو محصول خریداری کند محصول دوم با مبلغ کمتر X% تخفیف داشته باشد.

تخفیف حمل و نقل رایگان : اگر مشتری در کل سفارش بیش از x داشته باشد می توانید سفارش رایگان را ارسال کنید

هدیه رایگان : اگر مشتری مبلغ x را برای سفارش خود خرج کرده است می توانید به او پیشنهاد دهید تا یک هدیه ی رایگان که توسط شخص شما مشخص شده دریافت کند.

خریداری دو محصول و دریافت 3 عدد از آن محصول : اگر مشتری سه محصول را خریداری می کند می توانید پیشنهادی ارائه دهید که در آن پرداخت فقط برای دو محصول انجام شود.

تخفیف ویژه روز : در مناسبت های خاص مانند جمعه سیاه – سال نو می توانید تخفیف هایی را قرار دهید در مورد کالاهایی که برای این مراسم ضروری هستند .

تخفیف در کل سبد خرید : می توانید تخفیف هایی برای کل خرید انجام شده توسط مشتری انجام دهید تا خریداران به خرید از فروشگاه شما وابسته شوند . این مورد برای صنایع که از سفارش های بزرگی استفاده می کنند حائز اهمیت است.

تخفیف در خرید اول : می توانید برای مشتریانی که برای اولین بار که می خواهند از محصولات و خدمات شما استفاده کنند تخفیف ارائه دهید.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display