جستجو

با این 6 تکنیک رتبه سایت خود را به سرعت بهبود ببخشید - سه شنبه, 13 آبان,1399

با این 6 تکنیک رتبه سایت خود را به سرعت بهبود ببخشید

یک هشدار به کسب و کارها! حتما و حتما باید برای تولید محتوا برنامه ریزی و استراتژی خودتون رو تدوین کنین ، در غیر این صورت زنده نخواهید موند! نگران نباشید ما اینجاییم تا عواملی رو بررسی کنیم که به رشد کسب و کار آنلاین شما کمک خواهد کرد. واقعیت اینه که برای ایجاد کسب و کار پر سود می بایست تولید محتوا و بهینه سازی این محتوا برای موتورهای جستجو جزو الویت ها قرار بگیره.طبق آمار حدود 50% از بازدید سایت ها از طریق موتورهای جستجو و به صورت ارگانیک بوجود می آید. عملا عواملی که باعث تولید بازدیدکننده در سایت می شود شامل دامنه ی مناسب – mobile friendly - تولید محتوای مرتبط با کسب و کار – لینک دهی مناسب می باشد. بنابراین بر حسب می بایست استراتژی جامعی برای تولید محتوا و سئو تدارک دیده شود که در اینجا ما 6 روش را بررسی خواهیم که با فرآیند تولید محتوا آغاز می شود.

ایجاد محتوای جذاب و تامل برانگیز

محتوا بستر موفقیت در سئو محسوب میشود. رتبه بندی سئو با نوشتن محتوایی که مخاطبان را جذب کند یک نکته ی حائر اهمیت است. بنابراین تهیه محتوای درجه یک یکی از قدرتمندترین ابزارها برای افزایش رتبه ی سایت در موتورهای جستجو است. به زبان ساده تولید محتوا یکی از روش های اصلی برای کسب و کارها در جهت بالا بردن SERP ها، و همچنین هدایت کردن کاربران بالقوه به مشتری وفادار در فروشگاه اینترنتی می باشد.برای تهیه استراتژی تولید محتوا عجله کنید! یک استراتژی منسجم به پیشبرد کسب و کار در SERP ها کمک می کند و یک ضرورت محسوب میشود. در این راستا مطمئنا یکی از بهترین تکنیک ها استفاده از روش آسمان خراش است و تولید محتوای ویروسی به گونه ای که کاربران را ترغیب به اشتراک گذاری مطالب کند. ایجاد محتوا در یک کلمه ی کلیدی خاص و سعی در ارزشمند تر کردن مطالب ایجاد شده.

دوم قدم برای این کار:

محتواهای نمونه که پیش تر تولید شده اند را پیدا کنید که لینک دهی بالایی را شامل میشوند و به نوعی در سطح اینترنت بیشترین بازدید را داشته اند

مطالب را پر بار تر کنید و بر کیفیت آن بیافزایید

بهینه سازی محتوا برای اسنیپ های ویژه

ریچ اسنیپ ها به موتورهای جستو در درک بهتر محتوا کمک خواهد کرد و ترافیک ارگانیک مفیدی را برای فروشگاه اینترنتی تولید می کنند. در حال حاضر و با توجه به بروز رسانی های متعدد گوگل برای موتور جستجو خود ، ایجاد رتبه بندی مناسب برای سایت دشوارتر از قبل شده است. بدین صورت که کاربر با سرچ موضوع مورد نظر خود و بدون کلیک بروی سایت به نتیجه مورد نظر خود میرسد ، بدون صفر کلیک!

با توجه به تغییرات صورت گرفته چه راه حلی برای این موضوع مطرح میشود؟

بهینه سازی اسنیپ های ویژه برای محتواهای ایجاد شده در فروشگاه اینترنتی به عنوان یک تکنیک منحصر به فرد شناخته میشود. ایجاد اسنیپ هایی که حاوی بخشی از پاسخ کاربر می باشد تا با برانگیختن کنجکاوی و ارائه بخشی از اطلاعات موجب هدایت آنها به سایت شود. به عنوان نکته در محتوای خود از تصاویر و فیلم و همچنین از صوت نیز استفاده نمایید تا به عنوان اسنیپ در نتایج گوگل نمایان شود.

بهینه سازی تصاویر؟ چرا اینقدر مهمه!

تولید محتوا فراتر از کلمات نوشتاری! کاربران هم در راستای پیشرفت تکنولوژی به روز شده اند. این بدین معناست که تولید محتوای صرفا نوشتاری امتیاز مثبتی را برای فروشگاه اینترنتی به همراه نخواهد داشت و می بایست از سایر رسانه های تصویری نیز استفاده نمایید. این موضوع برای صاحبان کسب و کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا تمامی کاربران از طریق جستجو استاندارد وارد فروشگاه نمی شوند!

استفاده از سایر رسانه ها اعم از تصاویر، ویدیو، صوت به تجربه ی کاربری بهتر کمک خواهد کرد و عملا کاربر زمان بیشتری را در سایت خواهد بود و این گونه صفحات برای موتورهای جستجو جزو صفحات ارزشمند محسوب میشود.

مرتفع کردن لینک های شکسته!

حتی در صورتی که کاربران از طریق لینک های خارجی وارد فروشگاه اینترنتی می شوند اما می بایست مجددا تمام لینک های موجود در سایت را بررسی نمایید. یکی از امتیازهای منفی که به سایت تعلق می گیرد وجود لینک هایی که کاربر را به صفحه ی موردنظر هدایت نمیکند و عملا دارای محتوای خاصی نیست. ابزارهای مختلفی برای بررسی لینک های شکسته در سایت وجود دارد اما یکی از بهترین ابزارها dead link checker می باشد. با استفاده از این ابزار می توانید لینک های شکسته در فروشگاه اینترنتی را پیدا کنید و آن را با محتوای مورد نظر جایگزین کرده و تجربه ی کاربری را افرایش دهید.

پیوند عمیق ایجاد کنید

لینک سازی در فروشگاه اینترنتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای لینک سازی به این نکته توجه داشته باشید که کاربران را سریع تر به مقصد برسانید. مطالب بلاگ را در صفحه های اصلی فروشگاه لینک کنید. این فرآیند به گوگل نشان خواهد داد که فروشگاه اینترنتی دارای چه عمقی از لینک ها و مطالب است و موجب رتبه بندی بهتر سایت در موتورهای جستجو خواهد شد. لازم به ذکر است که مطالب بلاگ و صفحات فرود ارزش قابل توجهی را برای کاربران ایجاد خواهد کرد که به تنهایی موثر نخواهند بود و می بایست لینک سازی در این صفحات صورت بگیرد. صفحات فروشگاه اینترنتی که دارای لینک های موثر بیشتری هستند بهتر و کارآمد تر توسط خزنده ها جستجو می شوند.

نمایه سازی معنایی پنهان

در نتیجه به روز رسانی الگوریتم های جستجو از جمله BERT، موتور جستجو به صورت فزاینده ای قادر به درک الگوهای زبان طبیعی و ارائه نتایج جستجو بر اساس هدف می باشد. در نتیجه با استفاده از نمایه سازی پنهان LSI می توانید رتبه بندی سایت خود را ارتقا دهید. کلمات کلیدی LSI شامل کلمات کلیدی صفحه اول سایت و یا فروشگاه اینترنتی می شود. برای مثال اگر بخواهیم در مورد سئوی پیشرفته پلتفرم حرفه ای فروشگاه اینترنتی مطلبی را ارائه دهیم . کلمات کلیدی LSI میشود ، "سئو"، "رتبه بندی" .

گوگل برای شناسایی محتوای صفحه کلمات کلیدی LSI را بررسی می کند. در واقع این کلمات کلیدی یکی از ارزشمندترین ابزارها برای ایجاد رتبه بندی مناسب است.

نظر خود را بیان کنید
نظرات
1399/08/18 00:07
با خواندن این مطلب بسیار جالب و کاربردی نتایج بهتری از وبسایتم گرفتم. ممنونم
Filters
Sort
display