جستجو

به راحتی مشتریان خودت رو ترغیب به خرید کن! - دوشنبه, 17 خرداد,1400

به راحتی مشتریان خودت رو ترغیب به خرید کن!

در تجارت آنلاین رقابت شدیدی وجود داره. اما برای برنده شدن در این بازار پر سود لازمه که چه کارهایی انجام بدیم؟ 

خرده فروشان آنلاین از تکنیک منحصر به فردی برای افزایش فروش خود استفاده می کنند . دوست دارید بدونید از چه تکنیکی ؟ اجازه بدید داستانی رو براتون شرح بدم :  

پژوهشی در ارتباط با خستگی : لانگر از تیم تحقیقانی خود خواست تا از افرادی که در انتظار دستگاه کپی کتابخانه بودند درخواست کنند که ۵ را زیراکس کنند . تنها ۶۰% درصد از افراد به درخواست آنها پاسخ بله را دادند. 

لانگر می خواست ببیند که وقتی برای کار خود دلیل بیاوریم مردم چه واکنشی نشان می دهند.این بار محققین گفتند که ببخشید من پنج صفحه دارم.آیا می توانم دستگاه زیراکس استفاده کنم . خیلی عجله دارم! ۹۴% مردم پاسخ مثبت دادند. 

اما معلوم شد که دلیل آوردن تفاوت ایجاد نکرده است. 

لانگر نسخه ی دیگری را امتحان کرد و از مردم پرسید: ببخشید، من پنج صفحه دارم.آیا می توانم از دستگاه زیراکس استفاده کنم زیرا مجبورم چند نسخه تهیه کنم! 

این بار محققین دلیل نمی آوردند. از این گذشته بدیهی بود که آنها نیاز به تهیه برخی از نسخه ها دارند.اما ۹۳% هنوز پاسخ مثبت دادند. 

رابرت سیالدینی در کتاب برجسته خود در سال ۱۹۸۴ توضیح می دهد که قانع کردن براساس یک الگوی ثابت صورت می گیرد. به عنوان مثال وقتی مردم واژه ی زیرا را می شنوند تقریبا به طور خودکار تمایل بیشتری به گفتن بله پیدا می کنند. 

اما این دانشمند ۶ اصل قانع سازی را پس از دهه ها مطالعه و پژوهش دسته بندی کرده است که بازاریابان و خرده فروشان آنلاین از این سبک ها برای فروش بیشتر فروشگاه اینترنتی و یا کسب و کار خود استفاده می کنند. 

شروع کنیم ؟! 

قبل از دریافت هزینه ، بدهید : عنوان این تکنیک رو به عینه وقتی از کنار چرخی هایی که محصولات متنوع زیادی رو ارائه می دن متوجه خواهیم شد . مقداری از محصول رو تست می کنید و این مساله به ذهن متبادر میشه که به ازای تستی که از محصول داشتید می بایست خرید رو انجام بدید! 

این موضوع در سال ۱۹۶۰ به عنوان یک هنجار مهم اجتماعی توسط آلوین گولدنر شناسی شد! 

کلید واکنش متقابل روحیه سخاوت است! 

بدون انتظار منابع ارزشمندی را به مخاطبان خود بدهید و می دانید از آن استفاده خواهند کرد! 

با استفاده از این روش ذهنیتی را در مخاطب ایجاد خواهید کرد که او بدهکار شماست و همچنین با این روش مخاطب با نام تجاری شما نیز ارتباط بیشتری برقرار می کند. 

محتوای رایگان یکی از بهترین راه ها برای ارائه ارزش به مخاطب شماست.البته اگر این کار را به درستی انجام دهید.ایجاد محتوای با کیفیت بهترین روش برای برقراری ارتباط مخاطب با برند تجاری شماست. 

نمونه ی این تکنیک رو میتونین در Counter Culture Coffee پیدا کنید : راهنمایان آنلاین عالی و رایگان برای تهیه قهوه های مختلف 

KnitPicks به افرادی که می خواهند بافندگی یاد بگیرند ویدیوهای رایگان ارائه می دهد. 

هدیه دادن به مشتری احساس ارزشمندی را القا می کند : این مساله در تحقیقی در سال ۱۹۹۲ بررسی شده است.پیشخدمت های یک رستوران یک تکه آب نبات به همراه صورت حساب به مشتریان خود می دادند.این غذاخوری های ۳.۴% رضایت مشتری بیشتری داشته اند. 

در غذاخوری دو عدد آب نبات به مشتریان داده شد که درصد رضایت مشتری به ۱۴.۱% درصد رسید. 

اما موثرترین روش تاکنون ارائه یک آب نبات و سپس ارائه آب نبات دوم است. 

همانطور که در این مطالعه نشان می دهد، هدیه دادن بهترین راه برای ایجاد احساس خاص در مشتریان است، به ویژه زمانی که این کار غیرمنتظره باشد. 

به عنوان نمونه در این روش ButcherBox است که برش های با کیفیت گوشت را مستقیما به درب منزل تحویل می دهد . آنها اغلب در کنار سفارش خرید برای مشتریان خود هدیه ای را ارسال می کنند . یک عدد بیکن رایگان ! 

برداشتن اولین قدم را برای مشتری آسان کنیدبا تحریک سریع به سمت و سویی که می خواهید این امکان را برای او فراهم می کنید که به مرور زمان خرید های بزرگتری را در فروشگاه اینترنتی انجام دهد. 

تاثیر پذیری اجتماعی : یکی از مهم ترین عواملی که در زندگی روزمره ی ما تاثیر به سزایی دارد اثبات اجتماعی است به این صورت که اگر افرادی از ماسک استفاده کنند احتمالا شما فکر می کنید که باید این کار را انجام دهید.همانطور که در تحقیقات نشان داده است که اثبات اجتماعی نقش قدرتمندی در تصمیمات خرید آنلاین ما دارد. 

یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد، فروشگاه های اینترنتی که محصولات آن از ۵ نظر و یا بیشتر برخوردار بوده اند فروش آنها به طرز قابل توجهی بالا رفته است. 

برنامه هایی نظیر TrustPulse و Fomo می توانند در به کارگیری این روش ، یعنی اثبات اجتماعی کمک شایانی به کسب و کار کنند. 

نمایش محصولات محبوب در فروشگاه اینترنتی این مساله را در ذهن مخاطب ایجاد می کند که محصولات محبوب بهترین محصولات هستند.بنابراین محصولاتی که در فروشگاه اینترنتی بیشتر فروش را داشته اند برجسته کنید. 

موارد پر طرفدار را نیز در صفحه ی اصلی فروشگاه اینترنتی برجسته کنید. 

از چهره ها استفاده کنید : مطالعه ای از استنلی میلگرام در سال ۱۹۶۳ در مورد اطاعت ، تاثیر قابل توجه اقتدار را در فروش و یا خرید محصولات نشان می دهد.مطالعه ی بحث برانگیز میگرام نشان داد که ما حتی در مواردی که از ما خواسته می شود کاری انجام دهیم که با ارزش های خود ما مغایرت داشته باشد از شخصیت های محبوب و دارای اقتدار پیروی می کنیم. 

بنابراین برای تبلیغات محصولات خود از یک شخصیت محبوب و دارای اقتدار استفاده کنید. 

با مشترکین و مخاطبین خود تعامل داشته باشید و با آنها ارتباط برقرار کنید : به عقیده ی راجر استرلینگ تکرار نشدنی اگر توانایی انجام این کار را نداشته باشید شکست خواهید خورد. 

محصولات خود را به زیبایی در فضای آنلاین نمایش دهید. BON BON BON این کار را به زیبایی انجام می دهد. آرایش زیبایی از شیرینی ها که در عکاسی محصولات مشخص است . با این روش آنها توانسته اند فروش آنلاین خود را ۱۰۰۰% افزایش دهند. 

همچنین ایجاد این تعامل و روابط در شبکه های اجتماعی نیز حائز اهمیت است . این روش به مخاطب حس ارزشمندی می دهد. از مشتریان خود بخواهید که در هنگام استفاده از محصول تجربیات خود را با نام تجاری شما به اشتراک بگذارند. 

کمبود به اشتیاق به خرید دامن می زند : این مساله در زمان همه گیری ویروس کرونا به اثبات رسید. حجم زیادی از درخواست ضد عفونی ها  و حتی موارد خوراکی مانند کنسروها  و برنج و ماکارانی باعث شد که مردم به فروشگاه بزرگ مراجعه کنند و این موارد را انبار کنند. 

در واقع محصولاتی که دسترسی به آنها سخت تر است خواهان بیشتری دارند. 

اما چطور می توان از این شرایط در فروشگاه اینترنتی استفاده کرد؟ 

سه روش وجود دارد : وقتی موجودی کالا ها کم است ، موجودی را برای مخاطبین خود به نمایش بگذارید.همانطور که در طول همه گیری ویروس کرونا آموختیم زمانی که دستیابی به محصولات دشوارتر باشد مقدار بیشتری را میخواهیم. به همین دلیل است که فروشگاه های اینترنتی محصولات دارای موجودی کم را برجسته می کنند. 

تقاضاهای زیادی که برای محصولات وجود دارد را برجسته کنید.به عنوان مثال محصولات makeup geek زمانی که به فروش می رسد ، محصولات را از سایت حذف نمی کنند و به عنوان موجودی خارج از دسترس در سایت محصولات را نمایش می دهند.این استراتژی باعث می شود که محصولات خارج از دسترس مطلوب تر به نظر برسد.انتظار ایجاد کردن! 

محدودیت های زمانی برای دسترسی به محصول ایجاد کنید.برخی از برند ها از اصل کمبود برای ساخت یک مارک یک میلیارد دلاری استفاده کرده اند. 

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display