جستجو

دراپ شیپینگ چیه؟ قسمت 1 - چهار شنبه, 25 خرداد,1401

دراپ شیپینگ چیه؟ قسمت 1

همین اول کاری بگیم که شاید تو این روش کسب درآمد و مدیریت یه فروشگاه اینترنتی, پیدا کردن منابع معتبر کار سختی باشه ولی می ارزه! میتونی ازش میلیونی پول در بیاری! ما هم اینجاییم تا کمکت کنیم ! پس بدو برو صفحه ی فروشگاه اینترنتی تو سایت ما و قسمت طرح ها رو بخون ! برای این کار طرح کمربند آبی کفایت میکنه ولی اگه بخوای شلوار کسب و کارت شل نشه سیاهشوووو بگیری بهتره !

بریم سراغ اصل مطلب!!

میخوایم در مورد اینا صحبت کنیم:

  1. دراپ شیپینگ چیه؟
  2. مزایای دراپ شیپینگ
  3. معایب دراپ شیپینگ
  4. دراپ شیپینگ سودآوره؟

دراپ شیپینگ چیه ؟

دراپ شیپینگ یه مدل کسب و کاره که ما میتونیم بدون اینکه وارد مباحث لجستیک بشیم محصولی رو به فروش برسونیم! چطور ؟ ما با تامین کننده ی کالا ها قرارداد امضا میکنیم و محصولاتشون رو بفروش میرسونیم ولی بحث ارسال کالا به عهده ی تامین کنندست! اینجوریه که:

مرحله اول : مشتری محصول رو سفارش میده از فروشگاه اینترنتی

مرحله دوم: فروشگاه اینترنتی سفارش رو به تامین کننده ارجاع میده

مرحله سوم : تامین کننده سفارش رو مستقیما به نام فروشگاه اینترنتی برای مشتری بسته بندی و ارسال میکنه

به شدت جذابه این مدل از کسب و کار – چوووون نیازی به یه مکان فیزیکی وجود نداره و نیازی به انبار نیست. فقط و فقط نیاز به اینترنت و لپ تاپ هست!

مزایای دراپ شیپینگ؟

راه اندازی آسان : تامین کننده رو پیدا کنید – فروشگاه اینترنتی خودتون رو راه اندازی کنید – بفروشید! خوب برای افرادی که به تازگی با تجارت الکترونیک آشنا شدن این مدل جزو آسان ترن هاست

هزینه ؟ تقریبا هیچی : در کسب و کارهای سنتی تقریبا بخش اعظمی از هزینه ها مربوط به راه اندازی و اجرای عملیات خرده فروشیه .  دراپ شیپینگ این مراحل رو حذف میکنه و فقط و فقط تنها هزینه مربوط به پیاده سازی فروشگاه اینترنتیه.

نگران هزینه های گزاف نباش! : بهش اشاره کردیم که صاحب کسب و کار نیازی به این نداره که محصول رو خریداری کنه ! بنابراین هزینه های اجاره و یا خرید فضا – انبار و یا دفتر و هزینه های مربوط به برق و غیره حذف میشن . هزینه های فروشگاه میمونه! پرداختش کن!

خطر؟ دراپ شیپینگ کمتر : فشاری از بابت فروش محصولات نیست !

کسب و کارتو راه بنداز,‌هر جایی که بخوای : واضحه . بدون دفتر و انبار و بدون کارمند و بدون دردسر می تونید هر جایی که هستید این نوع از کسب و کار رو پیاده سازی کنید . میتونید تو ساحل بشینید و موهیتو بزنید بر بدن و سود کنید!

تنوع در محصولات : تقریبا برای هر محصولی که در نظر دارید که بفروشید تامین کننده وجود داره! همه چی به تو بستگی داره که میخوای فروشگاه اینترنتی فقط و فقط یه محصول بفروشه یا ده تا!

کاهش تلفات کالاها : محصول فقط قراره از سمت تامین کننده ارسال بشه پس جا به جایی و آسیب به محصول به مراتب کمتره

معایب دراپ شیپینگ ؟

حاشیه سود کم : خوب کاملا قابل حدس هست که به نسبت تمامی کسب و کارهایی که تمامی مراحل حمل و نقل و انبار و عرضه ی محصول متعلق به خودشونه سود کمتری داره . اگه بخوایم فروشگاه اینترنتی با روش دراپ شیپینگی رو مثال بزنیم که تامین کننده ی کفش داره و به طور میانگین تمامی کفش ها قیمتی در حدود یک میلیون تومان داشته باشه, بابت هر فروش ۱۵ درصد به فروشگاه میرسه, یعنی ۱۵۰ هزار تومان

مسئولیت با فروشگاه اینترنتیه: ما محصولی رو در این روش به فروش میرسونیم از فروشگاه ! تکرار میکنم از فروشگاه و اگه تامین کننده در ارسال و یا هر مورد دیگه ای از جمله بسته بندی دچار مشکل شده باشه من باید پاسخگو باشیم.

برند : در واقع کسب و کارهایی با روش دراپ شیپینگ هیچ روش سفارشی سازی شده ای رو نمیتونن استفاده کنن . تمامی موارد رو تامین کننده تعیین میکنه از جمله بسته بندی – زمان ارسال – و تخفیف و و و . پس بهتره با یه تامین کننده ی درجه یک و منعطف کار کنید!

پیچیدگی حمل و نقل : پیاده سازی روش های حمل و نقل در فروشگاه اینترنتی در صورتی که از چندین تامین کننده استفاده کنید کمی چالش برانگیزه و گاها سردرگم کننده

سطح رقابت بالا : رقابت تو این روش بالاست دیگه . همین . دنبال توضیح اضافه ای هستی ؟ پاشو بیا صفحه ی فروشگاه اینترنتی زود ثبت بزن . کمکت میکنیم . زیاد فکر نکن

مدیریت موجودی یکم گیر داره ! : پیگیری موجودی از تامین کننده ؟ شوخی میکنی؟ ارتباطات نادرست با تامین کننده می تونه باعث لغو و یا تغییر سفارش بشه.

دراپ شیپینگ سود آوره؟

حاشیه سود در روش دراپ شیپینگ به طور معمول 15 تا 45 درصده اما برای کالاهای مصرفی بادوام و لوکس کمی متفاوت میشه ماجرا و میتونه حاشیه سود 100 درصدی داشته باشه. یک راه وجود داره برای حاشیه سود و اینه که کسب و کار مستقیما از با تولید کننده ی اصلی قراردادی رو امضا کنه.

یه مورد درست و حسابی هم از فروشگاه های دراپ شیپینگ داریم که طی 8 ماه 1 میلیون دلار درآمد خالص داشته ! آقای Irwin Dominguez  . حتما سرچ کنید.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display