جستجو

درخواست مرجوعی کالا در فروشگاه اینترنتی - سه شنبه, 31 فروردین,1400

درخواست مرجوعی کالا در فروشگاه اینترنتی

سیاست های مرجوع کردن محصول که می تواند برای کسب و کار سودآور باشد

بازپرداخت و برگشت محصول بخشی از تجارت آنلاین محسوب می شود. تنها در ایالت متحده تخمین زده شده میزان بازگشت محصول تا سال 2020 پانصد و پنجاه میلیارد دلار برای مشاغل هزینه برداشته است .

دلایل متعددی برای درخواست بازگشت محصولات از سمت مشتریان وجود دارد

محصول آسیب دیده است

مقدار سفارش اشتباه شده است

برای رسیدگی به این مسائل می بایست سیستم مناسبی در فروشگاه اینترنتی وجود داشته باشد و با توجه به وقت و هزینه این درخواست ها با مدیریت صحیح بررسی شوند. به طبع یا استفاده از مکاتبات ایمیلی و درگیر شدن چندین نفر در این پروسه انرژی زیادی از کسب و کار گرفته می شود.

اما با اتخاذ سیستم رسیدگی به مشکلات از این قبیل شاهد بازدهی خوب کسب و کار خواهیم بود که به فرصتی برای سود و وفاداری مشتریان منجر می شود.

سیاست های بازگشت محصولات چیست و چرا به آن احتیاج داریم؟

سیاست های بازگشت قوانینی است که مدیران فروشگاه برای مدیریت چگونگی بازگشت محصولات از جانب مشتری و مبادله ی کالای ناخواسته ی خریداری شده ایجاد می کنند.این خط مشی به مشتریان می گوید چه مواردی را می توانند برگردانند و به چه دلایلی و در چه بازه ی زمانی

چرا فروشگاه های اینترنتی سیاست بازگشت محصول را ایجاد می کنند؟

برگرداندن محصول از جانب مشتری می تواند منجر به از دست رفتن سود و آگاهی از این مساله شود که مشتریان محصولات شما را دوست ندارند که این مساله می تواند برای هر صاحب کسب و کاری دلسرد کننده باشد

مشکلات مربوط به سیاست گذاری های ضعیف

با گذشت زمان شکایات مشتری در مورد سیاست گذاری های ضعیف بازگشت محصول در فروشگاه اینترنتی می تواند در شبکه های اجتماعی بازخوردهای زیادی داشته باشد که این مساله در جستجوهای گوگل نیز به نمایش در خواهد آمد . با توجه به این مساله شهرت کسب و کار با خطر مواجهه می شود. در صورتی که این مساله ادامه داشته باشد باعث کاهش نرخ تبدیل در فروشگاه می شود.

همچنین پروسه ی بازگشت محصول به صورت دستی و برخورد با مشتری به صورت موردی می تواند برای کسب و کار گران تمام شود و برای کارمندان طاقت فرسا باشد.

راه اندازی سیستم RMA برای بازگشت و مبادله کالا

اگر مشاغل آنلاین را اداره می کنید برای مدیریت بازدهی در فروشگاه خود یک سیستم RMA را پیاده سازی کنید.

چه اولین درخواست بازگشت خود را دریافت می کنید و چه در حال تلاش برای بهینه سازی روند بازگشت محصولات در فروشگاه اینترنتی هستید سیستم RMA می تواند بلافاصله به کاهش ساعات خدمات مشتری منجر شود.

سیستم RMA چیست ؟

سیستم کالاهای برگشتی به شما کمک می کند تا بازدهی مشتریان خود را کنترل کنید. با استفاده از امکان مشتریان می توانند درخواست بازگشت خود را ثبت کنند و شماره پیگیری دریافت کنند بدون اینکه کارمندان در این پروسه دخیل باشند.

چگونگی فعال سازی سیستم RMA ؟

این امکان به صورت پیش فرض در فروشگاه اینترنتی فراست سیستم وجود دارد که می توانید از قسمت تنظیمات بروشور آن را تنظیم نمایید . همچنین کاربران می توانند از قسمت حساب کاربری من و سفارشات , محصولات ثبت شده را در صورت نیاز برگشت دهند.

یک سیستم RMA خوب نه تنها دردسر مدیریت درخواست های بازگشت را ندارد بلکه یک تجربه ی لذت بخش پس از خرید را ایجاد می کند که باعث وفاداری و تبدیل بازده به فروش برای تجارت شما می شود.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display