جستجو

دیجیتال مارکتینگ (قرار نیست از رقابت جا بزنی) - یکشنبه, 14 اردیبهشت,1399

دیجیتال مارکتینگ (قرار نیست از رقابت جا بزنی)

دیجیتال مارکتینگ " قرار نیست از رقابت جا بزنی!"

روند کسب و کار دیجیتال طی سالهای متمادی شامل تغییرات زیادی بوده.تغییر نه از نقطه نظر رقابت! یکی از دلایل مهم تغییرات در بازاریابی دیجیتال, بوجود اومدن فناوری های جدیده و همچنین اشباع وب. تاکنون 1,805,260,010 وب سایت در دنیای وب بوجود اومده! یعنی به ازای هر 4 نفر در جهان یک وب سایت. دیوونه کنندست! بنابراین بیاین تو دنیای دیجیتال مارکتینگ شیرجه بزنیم!

طبق آمار در سال 2019 هر کاربر اینترنت حداقل 7 حساب کاربری در شبکه های اجتماعی داره. این نشون دهنده ی اینه که کاربران زمان و هزینه زیادی رو صرف شبکه های اجتماعی می کنن.رسانه های اجتماعی در واقع ابزاری هستند برای کنترل کاربران و مشتری, اگرچه غریب به 89% از پیام های کاربران توسط مشاغل نادیده گرفته میشه!

51% از کاربران اینستاگرام و 22% از کاربران فیسبوک در این شبکه های اجتماعی حضور مستمری دارن و تقریبا 30% از کاربران در لحظات خاص روزمره از برندهایی که خرید کردن پست منتشر میکنن.

به طور متوسط هر فرد در روز 2 ساعت در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنه , که این آمار برای نوجوان ها به 9 ساعت در روز میرسه! همین امر باعث شده شبکه های اجتماعی تمامی مقوله های یه زندگی مدرن رو شامل بشه , پوشاک , خوراک , سبک زندگی و سرگرمی.

نکته: بازاریابی و تبلیغات در رسانه های اجتماعی تنها بخشی از دنیای بازاریابی دیجیتاله و طبق مطالب ذکر شده اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار آنلاین یه اصل و ضرورته به حساب میاد.

با این حال تصور استارت آپ ها اینه که بازاریابی دیجیتال تنها مختص به شرکت های بزرگه, شرکت هایی که دارای منابع کافی هستن. اما در واقع دیجیتال مارکتینگ این فرصت رو به استارت آپ ها میده که بتونن در کنار شرکت های بزرگ رقابت کنن.

ما داریم تو دنیای کاملا فیزیکی زندگی میکنیم , اما هر روز تاثیر دنیای دیجیتال تو زندگی روزمره بیشتر و بیشتر میشه. اینترنت و فناوری بخش مهمی از زندگی و کسب و کار رو در بر گرفته. بنابراین فرقی نمیکنه چه کسب و کار و شغلی دارید, می بایست اصول کار با دنیای دیجیتال رو فرا بگیرید.

نظر خود را بیان کنید
نظرات
1399/08/12 19:16
بسیار عالی
1399/08/18 00:15
چقدر جالب آمار دقیق بود و من لذت بردم از این مطلب خوب و بروز. ممنونم
Filters
Sort
display