جستجو

روند اینترنت اشیا در سال پیش رو 2021 - سه شنبه, 18 خرداد,1400

روند اینترنت اشیا در سال پیش رو 2021

روند اینترنت اشیا در سال ۲۰۲۱ بر نیازهای اساسی از جمله تلاش هایی برای ایمنی و بهداشت و همچنین نظارت بر تجهیزات متمرکز خواهد شد. ما اینترنت اشیا در موضوعاتی همانند تجربه ی مشتری نیز توسعه خواهد یافت. 

روند پیشرفت اینترنت اشیا همچنان ادامه خواهد داشت و شاهد دستاوردهای گوناگونی در این راستا خواهیم بود. از تجربیات پر مصرف  که از دستگاه های اینترنت اشیا استفاده کرده اند می توان به اتوموبیل های با قابلیت رانندگی خودکار اشاره کرد و یا دستگاه های پوشیدنی همچنین نیازهای اساسی بهداشت و ایمنی با توجه به ویروس کرونا در مرکزیت قرار دارد. 

در همین راستا و طبق تحقیقات صورت گرفته برخی کاربردهای اینترنت اشیا در حوزه ی ایمنی و بهداشت (مانند فناوری های تمیز کردن ساختمان و قابلیت ردیابی) متمرکز خواهد شد. در عین حال این فناوری برای نیازهای اساسی دیگر نیز به خدمت گرفته می شود. بسیاری از فناوری های اینترنت اشیا تغییرات بنیادی را در سازمان ها ایجاد خواهند کرد که ماحصل این مساله ارائه خدمات بهتر و تجربه کاربری بهینه شده خواهد بود. 

اما روند اصلی اینترنت اشیا در سال پیش رو :  

در حالی که طی دو سال گذشته در مورد اتصال 5g و پتانسیل آن برای پردازش فشرده ی داده ها صحبت زیادی به میان آمده اما 5g تنها گزینه ی سازمان ها برای پیاده سازی اینترنت اشیا نیست.گزینه های متنوعی وجود دارد که سازمان ها می تواند برحسب فعالیت هایی که انجام می دهند منطقی ترین حالت ممکن را انتخاب کنند. به عنوان مثال قطعاتی که برای ماشین آلات استفاده می شود متفاوت با دستگاه های پوشیدنی است. 

پیش بینی می شود تولیدکنندگان, ساخت دستگاه های مراقبتی در حوزه ی بهداشت را دو برابر کنند. در هر صورت ویروس کرونا موجب پیدایش دستگاه های دیجیتال و مراقبت از راه دور شده است.البته که با استفاده از اینترنت 5g  و تعداد بیشماری از متقاضیانِ این امر به سادگی با استفاده از دستگاه های پوشیدنی, مراقبت از بیماران و افراد با فرآیند بهتری مواجهه خواهد شد. 

فناوری اینترنت اشیا باعث تحول کارکنان خواهد شد : اما این تحول کمتر به الگوهای گذشته همانند بهره وری انرژی و بهره وری کارگران توجه خواهد کرد. اما در سال ۲۰۲۱ فناوری ساختمان هوشمند بیشتر در الویت خواهند بود . الگوهایی مانند سلامت و ایمنی کارگران. 

این در حالی هست که در گذشته الگوهایی مانند هوشمندسازی اتاق های کنفرانس برای جلسات و استفاده از چراغ های هوشمند و دماسنج برای بهره وری انرژی استفاده می شد, تمرکز در سال 2021 بر روی فاصله ی اجتماعی کارگران و قابلیت ردیابی خواهد بود تا گسترش کوید 19 به حداقل برسد. 

کارخانه های تولید ماشین آلات نیز برای کنترل محیط از این تکنولوژی برای نظارت از راه دور استفاده خواهند کرد. در واقع بسیاری از کارخانه و شرکتها و گلخانه ها از این قابلیت استفاده نمیکردند که به دلیل همه گیری ویروس کرونا از این قابلیت استفاده می کنند. 

بسیاری از سازمان ها درک کرده اند که برای ارتباط بهتر و موثر تر با مشتریان می بایست از این تکنولوژی به بهترین نحو استفاده کنند. تا جایی که این تکنولوژی به آنها این اجازه را می دهد که از خرابی تجهیزات جلوگیری کنند و یا تجهیزات را همیشه آماده به کار نگه دارند. این سناریو پشتیبانی از مشتریان را بهبود می بخشد. 

آمارها نشان می دهد که ۵۷% از شرکت ها از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای نظارت بر عملکرد استفاده می کنند. اطلاع از مکان مشتری و یا کارمند در مرکزیت این سناریو خواهد بود. پس از کویید ۱۹ فروشگاه های خرده فروشی شروع به جستجوی مشتریان کردند برای ارائه خدمات در محل . ایده ی استفاده از اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی است : قابلیت GPS در تلفن ها. با گذشت زمان فرصت بیشتری برای ایجاد تجربیات مبتنی بر مکان برای تعامل با یک نام تجاری وجود خواهد داشت. 

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display