جستجو

سئوی پیشرفته در فروشگاه اینترنتی فراست سیستم - شنبه, 10 آبان,1399

سئوی پیشرفته در فروشگاه اینترنتی فراست سیستم

با توجه به 3/5 میلیارد جستجو در روز , برای دیده شدن در موتورهای جستجو می بایست محتوای خود را طبق قوانین سئو بهینه سازی کنید. پلتفرم حرفه ای فروشگاه اینترنتی فراست سیستم به گونه طراحی شده که با متدهای روز سئو در گوگل همخوانی دارد.

مسلما در دنیای داده محور امروز و به منظور بهینه سازی مطالب نوشته شده برای موتورهای جستجو نیاز به متخصصینی در این زمینه احساس خواهد شد. این متخصصین طبق امار 73 درصد مطالب خود را برای گوگل بهینه سازی میکنند و زمینه استفاده از کلمات کلیدی و کلمه ی کلیدی هدف در پلتفرم فروشگاه اینترنتی فراست سیستم فراهم آمده است.

ابزارها و مواردی که می توانید در ارتباط با سئو و بهینه سازی محتوا رعایت کنید و نتیجه ی بهتری در رتبه بندی فروشگاه اینترنتی داشته باشید.

برای بررسی کلمات کلیدی از گوگل آنالتیکس استفاده کنید که این مورد برای فروشگاه اینترنتی تعبیه شده است.

بررسی صفحاتی که بازدید کمتری دارند و اضافه کردن مطلب جدید و تازه سازی سازی آن

استفاده از کلمات کلیدی در متن مطلب و یا مقاله

استفاده از بک لینک ها

استفاده از برچسب ها برای مطلب بلاگ . می توانید مطالب خود را در فروشگاه اینترنتی برچسب گذاری کنید

بهینه سازی تصاویر . امکانی در فروشگاه اینترنتی تعبیه شده که می توانید کیفیت تصاویر را بهینه کنید . تحت عنوان تنظیمات مدیا

فروشگاه اینترنتی سازگار با موبایل

کوچک سازی urlها و استفاده از توضیحات برای هر مطلب و مقاله که این ویژگی در تمام قسمت های فروشگاه اینترنتی که امکان تولید محتوا در آن وجود دارد تعبیه شده , اعم از مطالب وبلاگ , اخبار ,دسته ها , محصولات , صفحه ی فروشندگان و غیره

بهینه سازی کدها در صفحات . کوچک سازی کدهای html و css که به عنوان تظیمات عمومی فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته شده.

برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی استفاده شده در فروشگاه اینترنتی از ابزارهایی همانند گوگل آنالتیکس استفاده کنید:

بهترین ابزار برای تحلیل و بررسی فروشگاه اینترنتی گوگل آنالتیکس است که با استفاده از آن می توانید معیارها را شناسایی کرده و درک بهتری از مخاطبان داشته باشید و در نهایت با استفاده از الگوی ایجاد شده رتبه بندی سایت را بهبود ببخشید و مطالب خود را بر مبنای آن تنظیم نمایید

در واقع گوگل آنالتیکس می تواند ابزاری برای هدف گذاری بهتر برای مشتریان باشد.به بررسی برخی از معیارها در ارتباط با بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی پرداخته ایم:

بازدید کنندگان از چه مرورگری استفاده می کنند

بازدیدکنندگان از چه دستگاهی استفاده می کنند

بازدیدکنندگان از چه نقطه ی جغرافیای از فروشگاه اینترنتی دیدن کرده اند

ارائه ترافیک رقبا و دید بهتر که بتوانید محتوای خود را بهبود ببخشید

بررسی صفحاتی که بازدید کمتری دارند و اضافه کردن مطلب جدید و تازه سازی سازی آن:

ارائه محتوای جذاب یکی از مهم ترین اصل ها برای جذب کاربران است. در واقع با بررسی و تشکیل کارگروه برای ایجاد بستری از خلق ایده های جذاب و طوفان فکری در این راستا می توان محتوای بکر, که موجب جذب مخاطبین ارگانیک میشود را ارائه کرد . همچنین می بایست تمامی صفحات که تعداد بازدید و عمکرد قابل قبولی ندارند را مجدد بررسی و تازه سازی کرد. طرح محتوای خاص خود را برای فروشگاه اینترنتی داشته باشید که مطمعن هستید مخاطبان به آنها رغبت نشان خواهند داد.

استفاده از کلمات کلیدی در متن مطلب و یا مقاله :

کلمات کلیدی محبوب در حوزه ی کاری خود را جستجو و تحلیل کنید و در تمامی مطالب و مقالات سایت از آنها استفاده کنید. بررسی و تحلیل کلمات محبوب موجب توسعه چارچوب مطالب و مقالات شما در فروشگاه اینترنتی خواهد شد و همچنین درک بهتری برای تهیه و تنظیم استراتژی محتوا ارائه خواهد کرد.

اصطلاح google friendly بودن مطالب , کنایه از استفاده کلمات کلیدی در مطلب و مقالات به صورت متعادل.

استفاده از بک لینک ها :

با وجود رعایت تمام نکات سئو تضمینی از بابت قرار گرفتن فروشگاه اینترنتی در صفحه اول گوگل وجود ندارد. مهم ترین ابزار برای ارتقا رتبه بندی فروشگاه اینترنتی ایجاد بک لینک در سایت های قدرتمند و پر بازدید است.

نوع بک لینک هایی که ایجاد می شود می تواند به دو صورت باشد:

Dofollow

Nofollow

که dofollow در فروشگاه اینترنتی از وزن بیشتری برخوردار است.

سایتی که لینک فروشگاه اینترنتی در آن قرار دارد : به عنوان مثال محصولی از فروشگاه اینترنتی که فروشندگان و همکاران فروش در سایت خود قرار داده اند که به موجب آن کاربران به فروشگاه شما منتقل خواهند شد.در قرار گیری لینک های متنوع از فروشگاه اینترنتی در سایتها باعث خواهد که گوگل فروشگاه شما را به عنوان یک منبع معتبر قلمداد کند.

اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی یکی دیگر از روش های ایجاد بک لینک است . بنابراین مطالب خود را به گونه ای تنظیم کنید که قابلیت اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را داشته باشد.محتوای خود را به صورت داستانی ایجاد کنید( به صورت صوتی , در قابل اینفوگرافی و غیره )

استفاده از برچسب ها برای مطلب:

مطالب خود را به گونه ای سازماندهی کنید که قسمت مهم آن در بالای صفحه قرار داده شود. طبق آمار 80% درصد کاربران ابتدای مطالب رو مطالعه کرده و ترغیب به مطالعه ی ادامه ی مطلب می شوند. اما لزوما این بدان معنا نیست که که گوگل تنها قسمت بالای صفحه را فهرست بندی می کند بلکه آنها تمام صفحه را برای برای بررسی جامع بودن مطلب تحلیل خواهند کرد. از کلمات کلیدی به صورت برچسب که در فروشگاه اینترنتی فراست سیستم تعبیه شده می توانید استفاده کنید.بهتر است گاها کلمات کلیدی را به صورت پیوندهای پرش به بالا صفحه در نظر بگیرید.

بهینه سازی تصاویر:

غالبا بهینه سازی تصاویر از نقطه نظر سئو نادیده گرفته میشود . با این حال اگر این پروسه به درستی انجام شود می تواند ورودی ارگانیک بیشتری را به فروشگاه منتقل کند. در تمامی قسمت های پلتفرم فروشگاه اینترنتی فراست سیستم که امکان بارگذاری تصاویر وجود داشته باشد امکان اضافه کردن alt نیز وجود دارد.

استفاده از تصاویر در فروشگاه اینترنتی زمینه بهتری از محتوا را در ذهن کاربر شکل میدهد.به کاربران اجازه می دهد که محتوای نوشته شده را بهتر درک کنند.همانند محتوای نوشتاری , محتوای تصویری نیز می تواند سئوی موثرتری را شامل شود.در واقع بهینه سازی تصاویر کمک خواهد که فروشگاه اینترنتی در رتبه بندی بهتری قرار بگیرد.

قوانینی که برای alt تصاویر می بایست رعایت کنید:

توصیفی : تمامی alt های تصویر می بایست به صورت کامل تصویر را شرح دهند. اطلاعات ارائه شده می بایست مرتبط با تصویر باشد.اضافه کردن جزییات به تصویر به رتبه بندی فروشگاه اینترنتی کمک می کند.

متمایز : یک قانون مهم , از کلمات کلیدی خود به عنوان برچسب Alt استفاده نکنید. در عوض برچسب ایجاد شده می بایست هماهنگ با تصویر باشد

مربوط : دقیقا همانند کلمات کلیدی , از برچسب Alt نیز کم استفاده شود

فروشگاه اینترنتی سازگار با موبایل:

طبق آمار بیش از 60% درصد ورودی سایت ها با استفاده از تلفن های هوشمند حاصل میشود. بنابراین می بایست فروشگاه اینترنتی با دستگاه موبایل نیز سازگار باشد.با توجه به قوانین سئو می توانید کلید واژه ها و کلمات کلیدی را در نسخه ی وب و موبایل به صورت جداگانه بررسی نمایید. در حال حاضر باور بسیاری از طراحان بر این است که طراحی mobile-first می تواند به نسخه ی دکستاپ آن کمک کند, بدین صورت که در نسخه ی موبایل می توانید موارد غیر ضروری را حذف کنید تا محتوای مهم در الویت باشند.

همگام تولید محتوا برای نسخه ی موبایل به این نکات توجه کنید:

ایجاد محتوای مختصر که شکاف بین صفحه های تلفن همراه و دسکتاپ را برطرف کند

قرار دادن محتوای مفید و مهم در ابتدای صفحه

هدف قرار دادن خوانندگان با استفاده از کلمات کلیدی بهینه شده برای تلفن

کوچک سازی urlها و استفاده از توضیحات برای هر مطلب:

امکان کوچک سازی url ها و سفارشی سازی آن در قسمت سئوی فروشگاه اینترنتی فراست سیستم وجود دارد.توضیحات و url ها یکی از مهم ترین قسمت ها برای درک محتوا و مطالب توسط گوگل هستند.در واقع برای این ویژگی قانون سفت و سختی از بابت رتبه بندی سایت وجود ندارد اما تا جای ممکن از url های کوتاه با در نظر گرفتن کلمات کلیدی استفاده کنید.

برخی از نکات برای استفاده از url های موثر:

با توجه به مطالب از پیش اضافه شده به فروشگاه از یک ساختار استاندارد و سازگار استفاده کنید

url کوتاه اما دقیق استفاده کنید

url ها را با کلمات کلیدی خود غنی کنید

بهینه سازی سرعت صفحات

کند بودن سایت یکی از دلایل بالا بودن bounce rate است . با توجه به گفته ی گوگل سرعت برابر است با درآمد. در واقع در صورت کند بودن سرعت سایت بازدیدکنندگان سایت را ترک خواهند کرد.بنابراین سرعت سایت تاثیر زیادی در رتبه بندی فروشگاه اینترنتی دارد.پلتفرم فروشگاه اینترنتی فراست سیستم با استفاده از تکنولوژی .net core و داکر از سرعت مناسبی برخوردار است.

در نهایت با توجه به تولید محتوای بیشمار در سطح وب می توانید به صورت تدریجی رتبه ی فروشگاه خود را ارتقا دهید. با استفاده از ابزارهای موجود و بررسی عوامل تاثیرگذار از جمله سرعت فروشگاه – کلمات کلیدی- لینکدهی – برچسب های متا سئوی فروشگاه اینترنتی را تقویت کنید.

نظر خود را بیان کنید
نظرات
1399/08/18 00:10
خیلی هم عالی بسیار مطلب جالبی بود. مخصوصا قابلیت های پلتفرم حرفه ای فروشگاه اینترنتی. ممنونم
Filters
Sort
display