جستجو

چرا فروشگاه های اینترنتی با قابلیت چند فروشنده بهترین راه حل در زمینه ی تجارت الکترونیک است؟ - دوشنبه, 01 دی,1399

چرا فروشگاه های اینترنتی با قابلیت چند فروشنده بهترین راه حل در زمینه ی تجارت الکترونیک است؟

تجارت الکترونیک!

تقریبا تمامی کسب و کارها از قدرت بستر آنلاین برای فروش محصولات خود استفاده می کنند که گاهی این رقابت برای ارائه محصولات و دریافت سود بالا دیوانه کننده است!شیوه های مختلفی برای این مهم وجود دارد که ما در این مقاله به شیوه ی فروشگاه های اینترنتی چند فروشنده اشاره میکنیم.

چرا باید فروشگاه اینترنتی با قابلیت چند فروشنده ایجاد کنیم؟
مسلما بر خلاف فروشگاه های معمولی قابلیت چند فروشنده بودن این بستر را فراهم میکند که افراد بتوانند محصولات خود را در بستر اینترنت عرض کنند.

مدل چند فروشنده به این ترتیب است که شما محصولی را ایجاد نمی کنید بلکه به افراد این دسترسی را خواهید داد که در فروشگاه اینترنتی شما به ارائه محصولات خود بپردازند و این بازار تجارت الکترونیکی است.بنابراین برای فروشگاه اینترنتی لازم است که امکانات متعددی را برای فروشندگان خود تدارک ببیند.

مزایای بازار چند فروشنده :

  •          صاحب بازار الکترونیک و یا فروشگاه اینترنتی خواهید بود و از تمام مزایای آن استفاده خواهید کرد
  •          این بستر را برای فروشندگان کالا فراهم خواهید آورد
  •          مصرف کنندگان که از ارائه محصولات فوق متنوع استفاده می کنند

با این حال می توان مزایای بیشتری را برای این بستر تجارت الکترونیک در نظر گرفت:

مزایای صاحب مشاغل : وارد کردن محصولات به تعداد دلخواه

مهترین مزیت این سیستم به نسبت فروشگاه های آنلاین سنتی انعطاف پذیری آن است. این مساله الزام برای تولید کالا را برطرف می کند و به صاحب کسب و کار این امکان را می دهد که بر روی امکانات فروشگاه اینترنتی تمرکز داشته باشد.

چرا این مورد یک مزیت به شمار می آید؟

در واقع این پرسش وجود دارد که با این روش فروشندگان هر چیزی را ممکن این درا این بستر به فروش برسانند.می بایست با توجه به سیاست های فروشگاه اینترنتی این مساله را برای فروشندگان روشن کنید.

حاشیه هایی نیز برای این روش وجود دارد که به آن اشاره خواهیم کرد:

کسب و کار شما به نوسانات وابسته نیست و ممکن است برخی محصولات محبوب باشند و برخی از محصولات دیگر فروشی را شامل نشوند.کسب و کار و یا فروشگاه اینترنتی به یک گروه خاص محدود نیست و با توجه به این نکته مخاطبین متنوعی از تمام استان ها و یا کشورها با علایق متنوع را پوشش خواهید داد.

اینچنین خدمات شما همیشه تقاضایی دارد.ویژگی های این سیستم چند فروشنده که تامین کنندگان از آن استقبال می کنند:

مزایای فروشنده :

صرفه جویی در هزینه و انجام کارها به صورت خودکار.یکی از بزرگ ترین دغدغه های کسب و کارهای کوچک هزینه ی بازاریابی است . در برخی از مواقع ایحاد یک میزبانی وب و تبلیغات برای برند می تواند هزینه ی زیادی را به همراه داشته باشد. با توجه به این نکته و با صرف هزینه ی بسیار زیاد برای تبلیغات صاحبان کسب و کار ممکن است که برای کیفیت محصول خود هزینه ای  را تخصیص ندهند.

بازارهای چند فروشنده به این مساله پرداخته اند و با فراهم آوردن بستر مناسب برای فروش محصولات این امکان را برای کسب و کارها فراهم می کنند که محصولات خود را به فروش برسانند.بنابراین ایجاد یک شرایط همکاری نیز حائز اهمیت است.

البته که با ورود محصولات توسط فروشندگان در فروشگاه اینترنتی ترافیک مفیدی ایجاد خواهد شد و این مساله باعث متنفع شدن تمامی افراد خواهد شد.

 

در ارتباط با مصرف کننده چطور؟این مفهوم تجاری برای آنها نیز جذاب است؟

مزایایی که برای مصرف کننده وجود دارد :

در فروشگاه اینترنتی چند فروشنده محصولات رقابتی است و مصرف کننده می توانند با قیمت مناسب تری محصولات را خریداری کند.

در فروشگاه های آنلاین سنتی نمی توان تمامی مسائل را مرتفع کرد . در بازارهای تجارت الکترونیک این امکان وجود دارد که مصرف کننده پیشنهادات مختلفی را ملاحظه کرده و بهترین آن را برای خرید انتخاب می کند.

احتمالا تجربه خرید از فروشگاه های اینترنتی چند فروشنده را دارید! تمامی پیشنهادات در درسترس هستند و فروشندگان برای فروش محصولات خود  هزینه را رقابتی در نظر می گیرند.

الزامات یک بازار استاندارد چند فروشنده

یک بازار تجارت الکترونیک می بایست طیف وسیعی از ویژگی ها را برای کاربران و فروشندگان خود فراهم کند تا بتواند با رقبا رقابت کند.

 

ثبت نام آسان فروشندگان و تنظیم لیست محصولات:

چرخه فروش در بازار تجارت الکترونیک با فروشندگان معنا پیدا می کند و دلیل آن هم این است که هیچ کالایی برای عرضه بدون عرضه کننده وجود نخواهد داشت.به همین دلیل می بایست به دنبال جذب فروشندگان بیشتری باشید . و این پروسه را می توانید با ساده سازی پروسه ی انعقاد قرارداد و یا ثبت نام انجام دهید.همچنین تهیه لیست محصولات با کیفیت نیز ضروری است.انعطاف پذیری و طراحی یک ظاهر مناسب به فروشندگان این امکان را می دهد که پیشنهادات خود را به طریقه مناسب تری ارائه دهند.


پرداخت امن :

نیاز مصرف کنندگان فراتر از جستجوی راحت محصولات و گزینه های پیشرفته برای خرید است . اطمینان حاصل کنید که درگاه پرداخت شما ایمنی خرید اینترنتی را تضمین می کند.

ابزارهای بازاریابی : تخفیف – کارت هدیه  و غیره

برای جذب مشتریان به فروشگاه اینترنتی می توانید برای خریدارن تخفیف های متنوعی در نظر بگیرید و یا فروش فصلی ایجاد کنید.اگر چه این ابزارها و استفاده از آنها اختیاری است اما این نکته را در نظر داشته باشید که برای افزایش فروش می بایست  فروشگاه اینترنتی از شرایط ویژه خرید برخوردار باشد.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display