جستجو

مدل های کسب و کار در دنیای تجارت الکترونیک – بخش 2 - شنبه, 27 دی,1399

مدل های کسب و کار در دنیای تجارت الکترونیک – بخش 2

در ادامه مقاله ی قبلی در ارتباط با مدل های کسب و کار مهم ترین نکته که باید آن را به خاطر بسپارید مدیریت موجودی کالا است. برخی از کسب و کار ها محصولات را می سازند و ارائه می کنند و برخی دیگر هر محصولی را به فروش می رسانند.

1- حمل و نقل قطره ای
یکی از ارزان ترین و ساده ترین شیوه های تجارت الکترونیکی است که به شما امکان می دهد محصولات فروشگاه اینترنتی خود را تامین کنید. این مساله به تامین کنندگان شما بستگی دارد و با توجه به این مساله کسب و کار فاقد انبار خواهد بود که نکته قابل توجه ای است.
این شیوه نیازی به سرمایه گذاری ندارد و حدود 30% درصد از کسب و کارها از این شیوه برای تجارت آنلاین خود استفاده می کنند.در این روش نیازی به ذخیره ی محصولات در فروشگاه اینترنتی نیست. یکی دیگر از مزایای این روش این است که سرویس های حمل و نقل محصولات را بسته بندی و به مشتری ارائه خواهند کرد که در کسب و کارهای سنتی این کار را می بایست صاحب کسب و کار انجام دهد و به تعداد هر سفارش در روز به پست مراجعه کند.این مفهوم به این معناست که شما با یک عمده فروش و یا فروشگاه های فیزیکی قراردادی را منعقد می کنید و سپس تمام کارهای نرم افزاری فروشگاه اینترنتی اعم از بازاریابی و تولید محتوا را انجام خواهید داد و سخت افزار این کسب و کار اعم از حمل و نقل و تحویل محصول به مشتری به عهده شرکت واسط خواهد بود.


2- عمده فروشی و انبارداری
این روش در ابتدا نیاز به سرمایه گذاری دارد و می بایست مقدار موجودی در این روش کنترل شود. مدیریت سفارشات مشتری و چگونگی حمل و نقل کالا توسط صاحب کسب و کار صورت می پذیرد.3- مدل کسب و کار برچسب سفید

این مدل از کسب وکار محصولاتی را شامل می شود که با موفقیت توسط کسب و کار دیگری به فروش رسیده است و شامل برچسب سفید می شود . به این صورت که با طراحی بسته بندی جدید می توانید محصول را به فروش برسانید که این روش بیشتر در صنایع زیبایی و مواد غذایی کاربرد دارد.4- مدل کسب و کار اشتراکی

در این روش محصولات طی فواصل زمانی مشخصی در اختیار مشتری و یا مصرف کننده قرار می گیرد. این مدل کسب و کار دارای سود قابل ملاحظه ای است که می توان با استفاده از این روش مشتریان را به خرید اشتراک ترغیب کرد . مدل هایی که در زمینه تولید محتوای نوشتاری و ویدیویی به چشم میخورد.به این صورت که در ابتدا بخشی از محتوا را که می تواند مشتری را ترغیب به خرید کنند را در اختیار مشتری قرار می دهند و ادامه مطلب را در قالب اشتراک ارائه می دهند.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display