جستجو

راه کارهایی برای کاهش نرخ رویگردانی مشتریان در فروشگاه اینترنتی - دوشنبه, 19 آبان,1399

راه کارهایی برای کاهش نرخ رویگردانی مشتریان در فروشگاه اینترنتی

در ابتدا بررسی کنید که به چه دلایل مشتریان دیگر راغب به خرید از فروشگاه اینترنتی شما نیستند.

در واقع این تجزیه و تحلیل کمک خواهد کرد تا متوجه شوید که مشتریان در طول چه دوره ی زمانی به خرید از فروشگاه اینترنتی شما پرداخته اند و آخرین خرید آنها در چه زمانی اتفاق افتاده! و در طی استراتژیهای صورت گرفته در فروشگاه بر مبنای جذب مشتری و سپس تبدیل آنها به مشتریان وفادار چه کارهایی صورت گرفته است

در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که چه عواملی باعث خواهند شد که مشتریان برای خرید مجدد به فروشگاه اینترنتی شما مراجعه نکنند.

در ابتدا می بایست عنوان کنیم که نرخ رویگردانی مشتریان , به تعداد مشتریانی است که یک کسب و کار جذب و یا از دست می دهد اشاره دارد.

بر روی خدمات مشتریان تمرکز کنید

خدماتی که برای مشتریان ارائه می شود گونه های مختلفی دارد که البته با ظهور تکنولوژی آنقدرها هم وقت گیر نیست. برای ارائه خدمات مشتریان سطوح مختلفی را طرح کنید. در فروشگاه اینترنتی باکسی را برای راهنمایی مشتریان تعبیه کنید.

راهکار برای کاهش نرخ رویگردانی مشتریان در فروشگاه اینترنتی

به صورت همه جانبه با مشتری تعامل داشته باشید:

سیستم چت آنلاین فروشگاه اینترنتی خود را فعال کنید

تلفن تماس مجموعه را در قسمت تماس با ما قرار دهید

آدرس شبکه های اجتماعی را در فروشگاه اینترنتی قرار دهید

از اکانت واتس آپ تجاری استفاده کنید

با استفاده از موارد فوق با مشتریان خود تعامل داشته باشید و دید مثبتی را در ذهن آنها ایجاد کنید.

ارائه محصولات فصلی

در تمامی فروشگاه های اینترنتی تعدادی از محصولات وجود خواهند داشت که تنها برای فصل های خاصی از سال مورد استفاده قرار می گیرند . مهم نیست در چه زمینه ای فعالیت می کنید . برای مثال در صورت فعالیت در زمینه پوشاک می بایست به طبع فصل محصولات خود را ارائه دهید.همچنین روش های بازایابی و استراتژی ارائه محصول خود را نیز با توجه فصل ارائه دهید. و برای محصولاتی که برای فصول دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و در فروشگاه اینترنتی شما همچنان موجود است تخفیف های متنوعی را در نظر بگیرید.

تخصیص امتیاز به ازای خرید

برای فروشگاه اینترنتی خود سیستم امتیاز دهی به ازای خرید فعال کنید تا مشتریان وفادار خود را افزایش دهید.

راه کار برای کاهش نرخ رویگردانی مشتریان در فروشگاه اینترنتی

نکته :این سیستم به صورت پیش فرض در پلتفرم حرفه ای فروشگاه اینترنتی فراست سیستم تعبیه شده است.

نکته:برای استفاده از سیستم امتیاز دهی استراتژی خود را تعیین کنید که برای هر خرید چه مقدار امتیاز به مشتری تعلق خواهد گرفت و برای استفاده از آنها می بایست چه مقدار امتیاز کسب کرده باشند, همچنین برای این کار برنامه ریزی هایی در زمینه تخصیص بودجه داشته باشید.

از مشتریان خود بازخورد بخواهید

کاربران همیشه از برندها و محصولات مورد علاقه ی خود حمایت می کنند . با این حال نظرات و بازخوردهایی که کاربران برای محصولات در فروشگاه اینترنتی ثبت می کنند بسیار حایز اهمیت است و می بایست در چارچوب این بازخوردها حرکت کنید.روش و یا ابزاری را برای این منظور پیدا کنید که موثر باشد و بتوان آن را در استراتژی ارتباطی فروشگاه اینترنتی استفاده کرد.

پس از دریافت بازخوردهای مختلف به آنها پاسخ داده و موثرترین بازخوردها را منتشر کنید. بازخوردها می توانند به رشد کسب و کار کمک کند.گاها این بازخوردها می تواند باعث بروز رسانی و بهینه سازی محصولات شود.

یک برنامه ی بازاریابی ارجاعی تدارک ببینید

بازاریابی ارجاعی روشی بسیار موثر برای بدست آوردن مشتریان جدید است و همچنین می تواند به حفظ مشتریان نیز کمک کند.با استفاده از تخفیف های گوناگون و عرضه ی محصولات رایگان در سطح فروشگاه اینترنتی و شبکه های اجتماعی می توانید کاربران را ترغیب به خرید بیشتر کنید و همیشه مشتریان وفادار خود را راضی نگه دارید. به نوعی این روش یک روانشناسی مشتری محسوب میشود و به طریقی احساس مسئولیت در قبال استفاده از محصولات فروشگاه اینترنتی برای افرادی که از طریق دوستان خود به فروشگاه اینترنتی شما لینک شده اند بوجود خواهد آمد.

راهکار برای کاهش نرخ رویگردانی مشتریان در فروشگاه اینترنتی

ویژگی های جدید فروشگاه اینترنتی را اعلام کنید

به مشتریان خود نشان دهید که همیشه دغدغه ی بهبود تجربه کاربری و فرآیند خرید را دارید و ویژگی ها و خدماتی را که به فروشگاه اینترنتی اضافه می کنید را اعلام کنید. اضافه کردن ویژگی های جدید به فروشگاه اینترنتی مشتریان فعلی شما را راضی نگه خواهد داشت و مشتریان جدیدی را نیز به فروشگاه اینترنتی شما اضافه خواهد کرد . متمایز باشید و صرفا به دنبال ارائه محصول نباشید.

انجمن ایجاد کنید

انجمن فروشگاه اینترنتی فراست سیستم

در فروشگاه اینترنتی خود انجمن هایی را ایجاد کنید تا مشتریان در ارتباط با امکانات فروشگاه و محصولات به تبادل نظر بپردازند!

ترسی از ایجاد انجمن در فروشگاه اینترنتی خود نداشته باشید! بسیاری از برند ها از اینکه مشتریان از محصولات شکایتی داشته باشند از ارائه انجمن خودداری می کنند. در صورت ایجاد یک بستر خدمات مشتری قدرتمند دیگر ترسی از ارائه انجمن نخواهید داشت.

مسابقه برگزار کنید و به صورت تصادفی به کاربران خود هدیه دهید

وقتی صحبت از دید مثبت به برند مطرح میشه به عنوان یک کاربر از دریافت هدیه و تخفیف های گوناگون و اتفاقی خوشحال خواهم شد . بسیاری از برندهای مطرح در دنیا از این روش استفاده می کنند, که منجر به دید بهتر برند خواهد شد.

ارزش ایجاد کنید ! نه فقط در ارائه محصولات

در صورتی که می خواهید در کسب و کار خود موفق شوید فقط بر روی محصولات تمرکز نکنید! بررسی کنید که در حوزه ی کسب و کار خود چه موارد وجود دارد که می تواند برای کاربران جذاب باشد. برای کاربران خود در حوزه ی کاری که دارید محتوای آموزشی رایگان تولید کنید! در کنار محصولات خود نحوه ی استفاده از محصول و یا کارکردهای گوناگون آن را در قالب کاتالوگ به مشتری ارائه دهید.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display