جستجو

مشخصات محصول در فروشگاه اینترنتی را به گونه ای بنویسید که مشتریان را آگاه کند - دوشنبه, 01 دی,1399

مشخصات محصول در فروشگاه اینترنتی را به گونه ای بنویسید که مشتریان را آگاه کند

شرح محصول در فروشگاه اینترنتی می تواند یکی از مهم ترین ویژگی های بازاریابی باشد و این تصویر را در ذهن مشتری جایگذاری کند که آیا این محصول ارزش خرید را دارد؟هدف از توصیف محصول , ارائه اطلاعات مهم در ارتباط با ویژگی ها و مزایای محصول به مشتریان است که آنها را ترغیب به خرید کنیم.

با این بسیاری از فروشگاه های اینترنتی این اشتباه بزرگی را مرتکب می شوند! توضیحات محصول و ذکر ویژگی ها را به ساده ترین شکل ممکن انجام می دهند.

چرا اشتباه؟ توصیف محصول می بایست تمام ویژگی های محصول را دارا باشد تا مشتری دید بهتری در ارتباط با آن داشته باشد.هدف افزایش فروش است و باید برای این مقوله در فروشگاه اینترنتی زمان مناسبی را اختصاص داد نه فقط وارد کردن اطلاعات برای موتورهای جستجو.

5 روش ساده برای ترغیب خرید از فروشگاه اینترنتی را به کمک توضیحات محصول توضیح خواهیم داد:

1- تفکر ایده آل داشته باشید

توضیحات محصول را برای حجم وسیعی از مشتریان خود قید نکنید.مخاطبین هدف خود را خطاب قرار دهید.یکی از نکات نوشتن توضیحات محصول خطاب قرار دادن مشتریان با کلمه ی "شماست". نکته ی بعدی اینکه در قسمت توضیحات از مشتریان سوالاتی را بپرسید!

نمونه ای از توضیحات محصول در زیر مطالعه کنید:

شما می دانید که چراغ قوه های معمولی چه کارکردی دارند؟  این محصول فقط در دو رنگ وجود دارد: سفید و سیاه مایل به زرد.چه لذتی دارد این نوع چراغ قوه؟ ما به این سوال پاسخ خواهیم داد: می توانید از این نوع چراغ قوه برای مطالعه ی شبانه ی خود استفاده کنید.

برای نوشتن توضیحات محصول یک تصور ایده آل را در ذهن مخاطب از محصول ایجاد کنید.خود را جای مخاطب بگذارید . او چه سوالاتی را در ارتباط با محصول خواهد پرسید؟

برای کمک به این مساله در نظر بگیرید که کالای خود را به صورت فیزیکی در فروشگاه می فروشید. محصول را چگونه شرح خواهید داد.با توجه به این نکته شرح و ویژگی های محصول خود را وارد کنید.2- پرداختن به ویژگی های محصول

هنگامی که محصولات را در بستر اینترنت در فروشگاه اینترنتی به فروش می رسانیم از ویژگی محصولات و امکاناتی را که فراهم آورده هیجان زده می شویم . در واقع با محصولات و کسب و کار خود زندگی می کنیم.مشکل خریدارن بالقوه در اینجاست که این اشتیاق ما را ندارند تا جایی که مشخص کنیم این محصول چه نیازی از آنها را برآورده خواهد کرد و به بهترین ویژگی محصول پرداخته شود.

در زیر یک متد از شرح محصول ژل های شستشوی دست آورده شده :

بعضی اوقات رایحه ی شستشوی دهنده ی دست تمام چیزی است که در هنگام کار به آن احتیاج داریم!ژل شستشوی دست که مجموعه ای از رایحه هاست دستان شما را نرم و تمیز  و آماده ی قرار گیری در یک جفت دستکش کار می کند. واقعا عالی ترین زمان ممکن است!

این متد نشان می دهد که فواید این ژل شستشو تنها در نرم و تمیز کردن دست نیست بلکه روح تعطیلات و کار را برانگیخته می کند و باعث می شود در هر یک از شرایط فوق لذت بیشتری ببرید.

در فروشگاه اینترنتی بهترین ویژگی محصول را شرح و بسط دهید.محصول شما چگونه روح زندگی را در مخاطبان زنده خواهد کرد؟محصولات شما کدام نیاز مخاطب را مرتفع خواهد کرد؟

فقط یک محصول را نفروشید یک تجربه را بفروشید!

3- از عباراتی که به دنبال آن بله خواهد آمد اجتناب کنید

اگر توضیحی برای محصول خود نمی دانید بهتر است هرگز توضیحی اضافه وارد نکنید! از واژه هایی مانند این محصول عالی است!

به دنبال آن بله خواهد آمد. مشتری در مورد توضیحات و ویژگی محصول مطالعه می کند به محض اینکه به این عبارت بر میخورد می گوید: بله بله هیچ کسب و کاری از محصول خود  ایراد نمی گیرد!احساس کیفیت محصول را در مشتری زنده کنید

فرمول : فرآیند ساخت محصول و ویژگی های برجسته ی آن + پرداختن به ویژگی های مهم و ایجاد حس کیفیت در مشتری

ویژگی و شرح محصول اعتبار محصول را افزایش می دهند.این شرح محصول  و تجربه است که می فروشد . به صورت منحصر به فرد توضیحات محصول را وارد کنید.4- به تخیل مشتریان خود متوسل شوید

تحقیقات نشان داده است که اگر افراد محصول را در دست بگیرند تمایل آنها به داشتن آن بیشتر می شود.در فروش آنلاین مشتریان نمی توانند از این تجربه بهره ببرند. تصاویری واضح از محصول و یا فیلم هایی در این زمینه می تواند کمک کننده باشد . اما یک تکنیک برای نوشتن توضیحات محصول برای جلب توجه بیشتر وجود دارد:

همیشه این تصور رو داشتیم که ای کاش به جای پدر و مادرمون بودیم و می تونستیم گوشت رو خودمون کباب کنیم و حالا این مساله با استفاده از فناوری نو تری میسر شده است .

جملات خود را با تصور شروع کنید و جمله خود را با توضیح دادن احساس خواننده هنگام مالکیت و استفاده از محصول خود به پایان برسانید.5- اغوا کردن مشتری با کلمات احساسی

رستوران ها به این تکنیک واقف هستند . کلمات حسی فروش را افزایش می دهد. به مثال زیر توجه کنید:

کلمات حسی فقط به مزه اشاره نمی کنند بله به صدا و لمس نیز اشاره می کنند: ترد و تازه

صفت هایی که به محصول نسبت می دهید گاهی از روی حیله باشد !

کلمات حسی باعث خواهد شد که مشتری در هنگام خواندن توضیحات محصول را نیز به صورت ذهنی تجربه کند.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display