جستجو

چشم اندازی برای تمام کسب و کارها - شنبه, 18 تیر,1401

چشم اندازی برای تمام کسب و کارها

کسب و کاری که تمام درآمد و حتی بقای آن از دریچه ی تبلیغات است و بدون تبلیغات دوامی نخواهد داشت مرده محسوب می شود.

بیاید فرض کنیم تبلیغات رو در سایت و یا فروشگاه اینترنتی غیرفعال کردیم ! چه اتفاقی میفته؟ چه مدت کسب و کار بقا خواهد داشت؟

اگه پاسخ و استراتژی مناسبی نداشته باشیم کسب و کار ما مرده محسوب میشه.

Default Dead  و Default Alive در کسب و کار!

Default Deadدر تجارت الکترونیک به این معنیه که ما برای کسب و کار خودمون فروشگاه اینترنتی و سایتی رو تدارک دیدیم و کانال های پولی متعددی رو پیکربندی کردیم و اگه این کانال ها رو به همراه مشتریان وفادار خودمون در این کانال هارو از دست بدیم و ترافیکی که برای سایت و فروشگاه اینترنتی ایجاد کردیم هزینه های کسب و کار رو پوشش ندن ,‌باید کسب و کار خودمون رو مرده فرض کنیم.چون تنها منبع درآمد ما از این کانال هاست. از جهتی ما به کسب و کارهایی Default Alive میگیم که میتونن بدون تبلیغات هم دوام داشته باشند.

این اصطلاحات جدید نیستن و Default Dead رو اولین بار پل گراهام یکی از بنیان گذاران YCombinatorبرای استارتاپ های فناوری ابداع کرد.

در تعریفی که او ارائه داد اگر استارت آپی با نرخ فعلی خودش به رشد ادامه بده (با فرض ثابت موندن هزینه ها) استارت آپ Default Dead در نهایت پولش تموم میشه و باید تعطیل کنه و بره! اما استارت آپ Default Alive ابدا اینطور نیست

بیاید محاسبه کنیم که آیا کسب و کار ما مرده یا زندست!

برای اکثر کسب و کارها روند محاسبه به این نحو است :

در این فرمول نتیجه اگر بزرگ تر از 0 باشد کسب و کار شما زنده است . حالا به هر نحوی! اما در صورتی که این عدد کمتر از 0 باشد کسب و کار رسما زنده نیست !

هزینه های نگهداری به صورت زیر محاسبه می شود:

فرض کنید میانگین هزینه ی بازاریابی به ازای هر مشتری 420 هزار تومان باشد ( شامل هزینه ی ماهانه کارکنان بازاریابی – ابزارها – محتوای پولی و غیره تقسیم بر متوسط آن ها می شود. از مشتریان در هر ماه) و سفارشات دارای تخفیف متوسط 390 هزار تومان است و هزینه ی نگهداری 810 هزار تومان.

اگر حاشیه سود در یک سفارش 630 هزار تومان باشد نتیجتا کسب و کار مرده خواهد بود!

در طول سال گذشته شاهد بودیم که چطور تغییرات ios و به روزرسانی الگوریتم های رسانه های اجتماعی می تونه به سرعت منابع سودآور مشتریان جدید رو از بین ببره. در مطالعه ای میانگین اثربخشی کمپین تبلیغاتی فیسبوک بازدهی کمتری به نسبت سال گذشته داشت و دلیل آن کاهش توانایی فیس بوک برای ردیابی خریداران در دستگاه های ios  بود.

تغییرات حریم خصوصی داده در طی سالیان گذشته با سرعت قابل توجهی همراه بوده و این تغییرات احتمالا آخرین بار نخواهد بود که می بایست بازایابان با این تغییرات آشنا باشند. معنی این تغییرات اینه که باید تبلیغات هدفمند تری داشته باشید تا به نتایج پایدارتری برسید!

برنامه ریزی برای آینده

اگر معلوم شد که کسب و کار از جنس Default Deadهست باید سریعا اطمینان حاصل کنیم که کسب و کار از پس نوسانات حول محور تبلیغات بر میاد....

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display