جستجو

۴ شیوه ی بازاریابی که باید در سال ۲۰۲۱ بدانید - سه شنبه, 11 آذر,1399

۴ شیوه ی بازاریابی که باید در سال ۲۰۲۱ بدانید

ارزیابی شیوه های بازاریابی در پایان سال یکی از فرایندهای مهم به جهت کارآمدی روش های استفاده شده است. البته با توجه به شیوع ویروس کرونا دامنه ی فعالیت بازاریابی دیجیتال با چالش هایی همراه بوده است.

%۹۷ دیجیتال مارکتر ها به صورت غیر حضوری فعالیت داشته اند

%۶۹ علاقه ی کمی به تبلیغات نشان داده اند (قصد دارند هزینه ی تبلیغات را کاهش دهند)

%۷۴ کمتر در شبکه های اجتماعی پست می گذارند

در این مقاله قصد داریم روندهای جدید در زمینه بازاریابی دیجیتال را بررسی کنیم

۱- استفاده از جستجوی صوتی افزایش پیدا کرده است

در طی سالیان اخیر استفاده از جستجوی گفتاری افزایش پیدا کرده است

%۴۳ از مشتریان از دستیارهای صوتی برای خرید آنلاین استفاده می کنند

%۵۱ از مشتریان از دستیارهای صوتی برای یافتن محصولات جدید و معاملات فروش استفاده می کنند

در سال آینده نیز این روند پا برجا خواهند ماند.پیش بینی میشود که مصرف کنندگان بیش از ۸.۴ میلیارد دستیار صورتی تا سال ۲۰۲۴ داشته باشند.

مصرف کنندگان بیشتر و بیشتر از دستگاه های صوتی استفاده می کنند که در مقایسه با نحوه ی تایپ کار ساده تری است.

۲- توسعه ی هوش مصنوعی

امروزه استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال به صورت چشم گیری افزایش داشته است.

مطابق با آمار:

%۶۱ از بازاریابان دیجیتال هوش مصنوعی را یکی از جنبه های مهم در استراتژی های خود می دانند

%۸۰ گزارش کرده اند که تاثیر مثبتی در استفاده از هوش مصنوعی در تبلیغات خود داشته اند

وقتی راه حل های هوش مصنوعی در دسترس باشد ۴۹% از مشتریان تمایل بیشتری به خرید دارند این در حالی است که ۳۹% مشتریان هزینه ی بیشتری را صرف می کنند.

روش های مختلفی که نشان می دهد هوش مصنوعی در بازاریابی تاثیر مثبتی دارد و آن را تقویت می کند:

تبلیغات PPC دقیق تر : کمپانی فیسبوک با استفاده از هوش مصنوعی روند تبلیغات را برای کسب و کارها بهینه کرده است که پیش بینی میشود در طی سال جاری کمپانی بیشتری از این روند استفاده کنند.تجربه یک وب سایت پیشرفته که با هوش مصنوعی استفاده شده در آن رفتارهای مصرف کننده را بررسی می کند این امکان را به کسب و کارها می دهد که از محصولات بهتری برای ارائه به مشتری استفاده کنند.

ربات های تعاملی که با مصرف کنندگان ارتباط برقرار می کنند با استفاده از هوش مصنوعی دارای انعطاف بیشتری هستند.نوآوری های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد داشت.

۳- تجربیات جدید با VR و AR

بسیاری از کسب و کارها به این مساله اشاره کرده اند که همیشه مشکلی در ایجاد تعامل با مشتریان وجود دارد.مشتریان و مصرف کنندگان تمامی روندهای خرید آنلاین و یا به صورت فیزیکی را دیده اند و می بایست روشی ایجاد شود که مشتریان از تجربه ی خرید محصولات هیجان زده شوند.

واقعیت مجازی این امکان را برای کسب و کارها فراهم می کند. این فناوری در حال حاضر در صنایع مختلفی گشترش پیدا کرده است.دانش آموزان با استفاده از این تکنولوژی زبان انگلیسی را فرا می گیرند.دیجیتال مارکتینگ از این قاعده مستثنی نیست و می توان با استفاده از این تکنولوژی مشارکت بیشتری در مشتریان ایجاد کرد.

۴- استفاده از داده های کلان

استفاده از داده های کلان در بازاریابی دیجیتال تاثیر به سزایی دارد:

فروش داده ها به بینش مشتری کمک می کند , بسیاری از برندها از این طریق الگوی خرید مصرف کننده را شناسایی کرده و فروش را بهینه می کنند و به موجب آن روابط مشتری و برند بهبود پیدا خواهد کرد. با بررسی رفتارهای مصرف کننده از طریق داده های بزرگ برندها می توانند نیازهای مشتریان خود را به طور موثرتری تامین کنند.

در حال حاضر داده های اجتماعی بیشترین تاثیر را در بازاریابی دیجیتال دارند. داده هایی که شرکت ها از طریق عامل های اجتماعی جمع آوری می کنند به آنها کمک می کند که محتوای ایجاد شده ی خود را بررسی کنند و یا در شناخت مخاطبین و تنظیم روند ها ساز و کارهای خود را ایجاد کنند

در سال آینده ما شاهد استفاده بیشتری از داده های اجتماعی خواهیم بود.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display