جستجو

فواید استفاده از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

مزایای استفاده از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

1-صرفه جویی مصرف انرژی بین 15 تا 50 درصد و متناسب با بازگشت سرمایه گذاری انجام شده

2-کاهش نیروی انسانی

3-افزایش طول عمر مفید تجهیزات مورد استفاده

4-بهبود شرایط کاری

5-امکان گرفتن گزارشات آماری از تجهیزات مورد استفاده

6-افزایش اطمینان خاطر مدیران نسبت به شرایط محیطی کارکنان و دستگاههای حساس

7-هزینه ی نگهداری را به نصف کاهش میدهد

با فراست سیستم یه شهرو هوشمند کن!

سیستم خانه هوشمند به صورت موازی با سیستم معمول خانه کار میکند و در صورتی که سیستم BMS دچار مشکل شد سیستم سنتی به کار خود ادامه خواهد داد

توزیع مصرف انرژی در ایران

ضرورت استفاده از bms در ایران

اجزای سیستم خانه هوشمند

به طور کلی این سیستم دارای یک شبکه ی اصلی است که این شبکه ارتباطات و اطلاعات و فرامین را مابین اجزای فوق جا به جا می نماید.

کنترل با استفاده از امواج رادیویی

با استفاده از این تکنولوژی امکان کنترل ساختمان هوشمند بصورت بی سیم وجود دارد.وسیله کنترلی می تواند یک PDA و یا یک Remote Control ساده رادیویی باشد . مزیت استفاده از RF نسبت IrDA (تکنولوژی بکار رفته در کنترلهای تلوزیون) کارکرد از مسافت های طولانی تر و عدم نیاز به دید مستقیم است.

ساختار کلی

برای هوشمند کردن یک ساختمان نیاز به یک هوش مصنوعی یا همان پردازشگر می باشد . پردازشگر – کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق سنسورهایی که در سطح پروژه توزیع شده اند , دریافت و براساس نرم افزازی که منطق ارتباط بین اطلاعات را تعیین میکند, پردازش کرده و براساس عکس العمل های از پیش تعیین شده را از خودشان نشان می دهد.

صفحه ی کنترل مرکزی

با یک صفحه کنترل مرکزی شما قادر به کنترل هوشمند تمامی دستگاه های موجود در ساختمان و آگاهی از وضعیت کارکرد آنها هستید. صفحه نمایش مجهز به تکنولوژی لمسی است که به راحتی در استفاده از آن می افزاید و برای استفاده احتیاج به وسیله ورودی دیگری نمی باشد.

معماری سیستم bms

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان در 3 سطح دسته بندی می شود . در سطح صفر وسائل و تجهیزات – حسگرها و اجزای نهایی کنترل قرار می گیرند .در سطح دو و یا سطح کنترل نظارتی سطحی است که در آن ابزارهای نظارتی و مدیریت اطلاعات شامل HIMI ها – سرورها – تجهیزات ذخیره سازی و ایستگاه های کاری اپراتورها و مهندسان که باید با سیستم بی ام اس در ارتباط باشند قرار دارد.همچنین در سطح سوم نرم افزارها قرار دارند.
Filters
Sort
display